Tr, 12.08.2020, 10:15
| RSS
Skyriaus kategorijos
VSK [46]
Sveikata [19]
Gyvenimas [55]
Mokslas, isTorija [29]
Meniu
Apklausa
Pagal kurią koncepciją gyventi?
Viso atsakymų: 215
Prasmingos mintys
Pravdozor LT
Pravdozor LT
 • plačiau • Draugaukime :)
  Žinok Tiesą Facebook'e

  Žinok Tiesą

  Susikurk savo ženkliuką
  Mes facebook'e
  Sistema Orphus
  Sistema Orphus
  Citatos
  „Daugelis dalykų mums nesuprantami ne dėl to, kad mūsų supratimas silpnas, bet dėl to, kad tie dalykai neįeina į mūsų supratimų ratą”

  „Kiekvienas pagal savo bendrųjų dalykų suvokimo matą dirba sau, o pagal nesuvokimo matą dirba tam, kas žino ir suvokia daugiau“

  "Geriausias vergas - tai tas, kuris galvoja, kad yra laisvas, nesuprasdamas, kad ta jo „laisvė“ tėra laisvės iliuzija. Toks vergas už viską labiausiai pasaulyje myli savo grandines ir nė už ką nenori jų atsisakyti."

  "Iš pradžių tavęs nepastebi, vėliau juokiasi iš tavęs, o vėliau tu laimi" (Mahatma Gandi)

  "Tik kvailiai ir numirėliai niekada nekeičia savo nuomonės" (Dž.R.Lovelis)

  Ateitis priklauso nuo pačių žmonių, t.y. nuo mūsų. "Jei nepakeisime judėjimo krypties, žadame atsidurti ten, link kur judame" - Rytų išmintis.

  Išgelbėti pasauliui užtenka, kad kiekvienas, nors ir visiškai mažas, išdrįstų pradėti. (B. Ferrero)

  "Ir smulkus lietus, jeigu eina ilgai, sukelia potvynį"

  "Ieškokite Tiesos, bet negarbinkite tų, kurie Ją atskleidžia" (Buda)

  "Mes išmokome skraidyti danguje, kaip paukščiai. Mes išmokome plaukioti vandenyje, kaip žuvys. Mums teliko išmokti gyventi žemėje Žmoniškai." (Džordžas Bernardas Šo)  Mūsų baneriai
  Žinok tiesą!
  Veidrodžiai
  zinoktiesa.tk
  pravdu.tk
  Statistika
  Pagrindinis » Failai » TEKSTAS » VSK

  Golfo srovė – globalizacijos įgyvendinimo įrankis.
  31.05.2011, 13:52

  2011 m. gegužės 25 d. Rusijos laikraštis «Savaitės argumentai (Аргументы Недели)», paskelbė straipsnį „Vašingtonas ir Briuselis ieško pamainos Golfo srovei". Įsidėmėtina tai, jog straipsnyje pateikiama informacija labai rimta ir socialiai reikšminga, ir pats tokios informacijos publikavimo faktas didelio tiražo laikraštyje daug ką reiškia. Pirmiausia tai patvirtina laiko įstatymo veikimą, kurio dėka  minios-„elitarizmo" žlugimas, pagrįsto žinių piramide, neišvengiamai prives žmoniją prie globalizacijos įgyvendinimo proceso pagal dorovingą koncepciją. 

   

  Žemiau pateikiame straipsnio vertimą (išvertė sarmatas.eu) ir komentarą:

   

  Vašingtonas ir Briuselis ieško pamainos Golfo srovei

   

  Kremliui paliktas juodadarbio vaidmuo. Tam, kad suprasti paskutinius įvykius pasaulyje, reikia tiksliai įsivaizduoti du dalykus. Pirmas - JAV doleris – tai ne valstybinė valiuta, o privačios firmos, pasivadinusios „Federalinė Rezervų Sistema (FRS)", pinigai. Ir antras – artimiausiu metu užgrius katastrofiškas klimato abipus Šiaurės Atlanto pablogėjimas. Ir šie dalykai labai susiję. Nėra jokio politinio chaoso. Yra subalansuoti FRS veiksmai siekiant sutvarkyti Žemės planetos ateitį po ryškaus atšalimo JAV ir Vakarų Europoje. Kaip tik ten, kur dabar puikiai gyvena taip vadinamas auksinis milijardas.

   

  Šiltas ir komfortiškas JAV ir Vakarų Europos klimatas 90% sąlygojamas Golfo srovės nešančios 50 milijonų kubinių metrų šilto vandens į sekundę. Jos galingumas ekvivalentiškas milijonui atominių elektrinių. Šis «šilumos priedas» pakelia temperatūrą JAV ir Europoje apie 8–10оС . Golfo srovės poveikis sukuria išimtines sąlygas šių teritorijų žemės ūkiui. Grūdinių derlingumas ne juodžemio zonose Vokietijoje, Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje, Švedijoje svyruoja nuo 60 iki 85 centnerių iš hektaro. O Ukrainos juodžemio rajonuose išauginama tik 24 centneriai, ne juodžemio Rusijoje 12-15 c/ha. Europoje ir JAV nebūna pavasarinių šalnų sunaikinančių pasėlius. Šiandien JAV su Kanada eksportuoja 100 mln. tonų grūdų, o Vakarų Europa – 50 mln. tonų į metus. Žemės ūkio kultūrų derlingumo priklausomybė nuo klimato tik 5 procentai, kai pas mus – 50%.

  Palankus šiltas klimatas, šalčių ir dirvos įšalo nebuvimas leidžia taupyti trilijonus dolerių susijusius su infrastruktūra ir jos eksploatacija. Sutaupomi gigantiški kuro, elektros energijos, statybinių ir apšildymo medžiagų kiekiai. Nereikia statyti galingų šilumos centrų ir trasų. Gyventojai sutaupo neperkant šiltos aprangos, nebūtina maitintis labiau kaloringu maistu. Nesant žudančių įšalimo-atitirpimo procesų dešimtimis kartų ilgiau išsisaugo keliai. Statomi lengvi ir iš pigių medžiagų namai. Prisiminkite standartinę sceną iš Holivudo filmo, kai koks nors Rembo kumščio smūgiu pramuša namo sieną. Ir tai ne fantastika. Ten nereikalingos galingos sienos. Šilta. Pabandytų tas draugas pramušti mūsų – keturių plytų sieną.

  Visumoje Golfo srovė Europai ir JAV – tai Dievo dovana jų ūkiams ir gyventojams. Gyvenk sau ir džiaukis. Bet čia įvyko didelio masto nemalonumas. «Nemokama» Golfo srovė išklero – pradėjo blogai veikti.

   

  Niekas nenorėjo sušalti

  Orų virtuvė randasi Šiaurės Atlante ir Arkties vandenyne. Apšildymo sistemos vaidmenį vaidina šilta Golfo srovė, kuri dažnai vadinama «Europos krosnimi».

  Šiuo metu okeano srovių paveikslas atrodo taip – šalta ir labiau tanki Labradoro srovė «paneria» po šilta ir lengvesne Golfo srove, netrukdydama tai šildyti Europos. Po to Labradoro srovė «išneria» prie Ispanijos krantų pavadinta jau šalta Kanarų srove, kerta Atlantą, pasiekia Karibų jūrą, įšyla ir jau pavadinta Golfo srove netrukdoma nukrypsta atgal į Šiaurę. Ne «šiltnamio efektas», ne «ozono skylės», ne technogeninė žmonijos veikla, o būtent Labradoro srovės tankis – pagrindinis pasaulio gerovės faktorius. Šiuo metu Labradoro srovės tankis tik viena dešimtąja procento aukštesnis nei Golfo srovės tankis.

  Viso tik 0,1%, o kaip to rezultatas – palmės Londone, Žydrosios pakrantės pliažai, neužšąlantys Norvegijos fiordai ir navigacija kiaurus metus Barenco jūroje. Kai tik Labradoro srovės tankis susilygins su Golfo srovės tankiu, ji pakils į vandenyno paviršių ir uždarys Golfo srovei judėjimą į šiaurę. Didingas tarpusavyje susijęs okeano srovių «aštuntukas» pavirs į dvi atskiras uždaras sroves, būdingas ledynmečio periodui. Golfo srovė nukryps prie Ispanijos ir pradės mažo rato cirkuliaciją, o šalta Labradoro srovė prasiverš prie Europos, kuri čia pat pradės užšalti.

  Duomenys apie ankstesnius atšalimus gauti gręžiant ledą Grenlandijoje rodo – tai įvyks beveik akimirksniu, net matuojant žmogaus gyvenimo trukmės atžvilgiu. Nuo trijų iki dešimties metų visam procesui – ir Golfo srovė bus «atjungta». Oro temperatūra Europoje po keleto neilgų metų taps kaip Sibire. Gyventi Europoje, Kanadoje ir JAV taps nepakeliama. Šiandien Londone palmės, o jau rytoj Britanija skęs sniege, šalčiai sieks iki minus -40oC ir net šiaurės elniai atsisakys ten gyventi. Jau dabar žiemos Golfo srovės jėga žymiai silpsta (kai kuriais duomenimis 30%). Tikėtina, kad paskutinių metų anomaliai šaltos Europos žiemos – tiesioginė to priežastis.

   

  Meksikietiškas katalizatorius

  Procesą pagreitino «British Petroleum» naftos platformos avarija įvykusi 2010 m. balandžio 20 d. Meksikos įlankoje. Barakas Obama tai kas įvyko Meksikos įlankoje pavadino „beprecedentine ekologine katastrofa". Meksikos įlankos vandens gelmėse aptiktos gigantiškos naftos dėmės. Viena iš tų dėmių esanti 1300 m. gelmėje siekia 16 km. ilgio ir 90 m. aukščio. Atsirado šie povandeniniai monstrai prieš metus. Kovai su naftos dėmėmis vandens paviršiuje buvo plačiai naudojami dispergentai iš Corexit 9500 ir Corexit 9527 šeimos. Apie 9 mln. litrų koreksito ir daugiau 10 mln. litrų kitų dispergentų buvo pridėta prie daugiau nei milijardo litrų žaliavinės naftos, kelis mėnesius laisvai besiliejusios iš gręžinio padaryto BP Meksikos įlankos dugne, tokiu būdu skandinant žaliavinę naftą. BP koncernui pavyko paslėpti didžiąją dalį naftos. Ją nuleido į dugną, kad sumažinti federalinės baudos dydį, priklausantį nuo naftos dėmės jūros paviršiuje apimties.

   

  Metrologijos argumentas

  Vidutinė metinė Rusijos sostinės temperatūra – +3,8оС. Reikjavikas esantis gerokai šiauriau Golfo srovės apšildomas iki +5оС. Helsinkyje - vidutiniškai +6,8оС, tuo metu kai Jakutske kuris yra toje pačioje platumoje temperatūra siekia --10,2оС. Londonas su Golfo srove – +11оС, Voronežas toje pačioje platumoje – +5оС. Berlynas – +10оС, o Novosibirskas – -0,2оС.

   

  Ir kas galėjo nuspėti, kad naftos išsiliejimas Meksikos įlankoje ir masinis dispergentų naudojimas galės įtakoti Golfo srovės greitį.

  Pagal paskutinius palydovų duomenis, Šiaurės-Atlanto srovė tokia, kokia buvo anksčiau, nebeegzistuoja. Kartu su ja išnyko ir Norvegijos srovė.


  Pirmas apie Golfo srovės sustojimą 2010 m. rugpjūčio mėn. pranešė daktaras Zangari, fizikas-teoretikas iš Fraskati (Italija) Instituto. Jis keletą metų bendradarbiauja su mokslininkų stebinčių Meksikos įlanką grupe. Pagal jo žodžius, «...didžiuliai naftos kiekiai pastoviai didindami savo apimtis apima tokias dideles sritis, kad daro rimtą įtaką visos planetos termoreguliacijos sistemai, ardydami šiltų vandens srovių tarp sluoksnių ribas. Meksikos įlankos konvejeris perstojo egzistuoti jau prieš mėnesį, paskutiniai palydovų duomenys aiškiai rodo, kad Šiaurės-Atlanto tėkmės šiuo metu nėra ir Golfo srovė pradeda sklaidytis į dalis 250 km. nuo Šiaurės Karolinos krantų. Situacija, kai šilti vandenys teka per vėsesnius teikia didelį efektą ne tik vandenynui, bet ir viršutiniams atmosferos sluoksniams, iki 7 mylių aukščio. Šio įprasto reiškinio nebuvimas rytinėje Šiaurės Atlanto dalyje suardė normalią atmosferos srautų eigą pereitų metų vasarą. Kaip to rezultatas susidarė iki tol negirdėtai aukštos temperatūros Maskvoje (iki 40оС), sausros ir potvyniai Centrinėje Europoje ir masiški potvyniai Kinijoje, Pakistane ir kitose Azijos šalyse.».

  Vidutinė vandens temperatūra Golfstrimo šiaurėje nukrito 10 laipsnių. Juostinis konvejeris suskilo į atskiras dalis ir persojo nešęs prie Europos krantų šiltus vandenis. Daktaras Zangari tvirtina: «Jie užmušė pasaulinio klimato planetoje kardiostimuliatorių». Meksikos įlankoje susidarė vidinių srovių kamštis ir šiltos Golfo srovės siurblys sustojo. Mokslininkas tvirtina, kad problema paaštrės rudenį ir žiemą, kai Golfo srovė išnyks pilnai ir Europoje bei Šiaurės Amerikoje pradės kristi temperatūra. Pirmieji simptomai jau pasirodė. Vokietijoje du mėnesius paeiliui (2010 m. lapkričio ir gruodžio mėnesių eigoje) laikėsi stabili sniego danga apie 10 cm. storio, ko nėra buvę jau daugelį dešimtmečių. Laikėsi neįprasti toms vietoms šalčiai, naktimis pasiekdavę iki minus -20оС. Didžiausi per paskutinius 100 metų šalčiai užklupo Angliją. Dėl didelių šalčių laikinai buvo uždaryti abu Londono aerouostai. Lediniai žiemos lietūs Maskvoje ir srityje - irgi «linkėjimai nuo Golfstrimo». Ryšium su tuo įdomiai atrodo AB „Gazprom" valdybos pirmininko Aleksejaus Millerio pasisakymai, paskelbti internete 2011 m. gegužės 11 d.: «Dabar gegužė, o „Gazpromo" eksporto apimtys prilygsta žiemos lygmeniui. Paraiška šiai dienai – beveik 500 milijonų kubinių metrų». Milleris prognozavo, kad iki 2011 m. gruodžio, kaina už dujas pasieks 500 dolerių už 1000 kubinių metrų dujų.

   

  Pažyma «АН»

  Papildomi dujotiekiai šąlančiai Europai


  PavadinimasGalingumas,
  milijardais kubinių m
  etrų
  Įvedimas, metai
  Šiaurės tėkmė
  55
  2014
  Pietų tėkmė
  63 (buvo 30)
  2013
  Žydroji tėkmė II
  16
  2014
  Nabukko
  30
  2015
  Kaip atšalimo ir neišvengiamo produktų deficito pasekmė, kiekvienam žmogui iš „Auksinio milijardo" teks pakloti 3-4 tūkstančiais dolerių daugiau. Tai visumoje 3-4 trilijonai dolerių. Kad pritaikyti infrastruktūrą prireiks dar 15-20 trilijonų, o palaikyti ją gyvybinga žiemą – dar porą trejetą trilijonų „žalių". Bet ne tai baisiausia. Teks kažkur paimti trūkstamą šilumą milijardo žmonių žiemos apšildymui ir išmaitinti šiuos „auksinius". Dabar JAV ir Europa eksportuoja 150 mln. tonų grūdų į metus – teks kažkur užpirkti panašų grūdų kiekį. Štai ir prasidėjo karštligiški slapti pasiruošimai klimato kolapsui.

   

  Tiesa, kuri geriau jau pasirodytų, kaip melas

  Suprantama, kad amerikietiškais doleriais, kuriuos JAV FRS visam pasauliui spausdina 24 valandas į parą jau daug metų paeiliui, nepapietausi ir neapkūrensi namo, net jei juos deginti krosnyse. Todėl „spausdintojų" užmaskuotas pasiruošimas artėjančiai Bėdai vyksta pilnu tempu tiesiog mūsų akyse. Neapsieinama ir be „dulkių į akis". Pavyzdžiui, visi tarptautiniai skandalai susiję su rusiškų dujų tiekimu maskuojami kaip energetiniai nesusipratimai tarp Rusijos, Ukrainos ir €vrosojūzo. Išimtinai dėl šitų nesusipratimų atseit ir prasidėjo kelių „alternatyvių" dujotiekių statyba. Į nepašvęstųjų apie reikalo esmę tarpą papuola ne tik paprasti žmonės, bet ir didžioji dalis europietiškų valstybių vadovų. Būtent todėl jie taip aršiai bando kovoti su Rusijos „energetine ekspansija" ir užsiima „kilnių tikslų" pažabojant „agresyvią" Rusiją realizacija. Žmonės «temoje» kalba visiškai kitaip. Vokietijos eks-kancleris Экс-канцлер Gerhardas Schroderis paskelbė, kad iki 2015 m. Europa vartos 200 mlrd. kub. m. dujų daugiau, skaičiuojant į metus. Dabar vartoja 500 mlrd. kubinių metrų dujų į metus. Kodėl gi čia taip? Paaiškinimas vienas: juk labai nesinori sušalti. Todėl, kaip pagal komandą derinami visi planuojami dujotiekiai, įskaitant ir anksčiau paminėtą „Nabukko".Be to, po rekonstrukcijos 40–60 mlrd. kub. m. į metus padidėjo Baltarusijos ir Ukrainos dujotiekio sistema.

   

  Nutylėjimo politika

  Golfo srovės, tokios kokia buvo anksčiau nėra. Оficialūs asmenys ir MIP (Masinės inf. priemonės) bando nutylėti šią tikrai baisią naujieną, bet kai kas prasisunkia. Apie 1600 amerikiečių mokslininkų prisipažino, kad jiems arba uždraudė naudoti savo darbuose terminus «klimato pasikeitimai» ir «globalus atšilimas», arba medžiaga prieš publikavimą būdavo redaguojama reikiama forma . (Iš www.vesti.ru 2009 m. liepos 28) Kaip to pasekmė apie realią padėtį žino labai mažai žmonių, įskaitant ir daugelio šalių lyderius.

  Įdomu, kad dujotiekiui Nabukko dujos gali būti pristatomos tik iš Irano, kuris kategoriškai nenori šito daryti. Ryšium su tuo prognozė Iranui neguodžianti. Arba iraniečiai sutiks pardavinėti savo dujas ir tada šalį išbrauks iš «šalių-atstumtųjų» sąrašo ir pripažins demokratiška, kaip paklusnią Saudo Arabiją. Arba teliks laukti eilinės spalvotos revoliucijos su terorizmo didėjimu, Irano lyderių žmogžudystėmis ir t.t. Ceremonijų šiuo klausimu nebus. Atakos į Iraną vyksta pastoviai. Iranas šitą supranta ir bando išsilaikyti. Jis staigiai stiprina ryšius su Kinija, kuri dabar faktiškai „vykdo SSSR prievoles". Irano vadovai bando organizuoti vieningą bloką su Turkija, Sirija ir Azerbaidžanu ir svarbiausia - staigiai didina armijos kovinę parengtį.

   

  Mūšis dėl derliaus

  Kaip jau buvo kalbėta, dėl klimato pakitimų, JAV ir Europos žemės ūkyje greitu laiku prasidės problemos. Šalys – grūdų eksportuotojos bus priverstos juos pirkti. Klausimas – kur? Akivaizdu, kad ten, kur šiandien sausra ir dykuma, o rytoj bus žydinčios žemės, gausiai laistomos lietumi. Kur tai yra? Ilgus metus Sudane vyko karas. Vakarų masinės informacijos priemonės pateikdavo jį, kaip krikščioniškos šiaurės karą su musulmonų pietumis. Net nežiūrint į tai, kad visai neseniai šimtus metų krikščionys su musulmonais sugyveno taikiai, o po to staiga «nutarė», kad keliai išsiskiria. Ir pirmyn! O kas yra iš tiesų? Aktyviai veikianti visuose frontuose Kinija paėmė pas Sudaną ilgalaikės nuomos pagrindu keletą milijonų hektarų žemės ūkio paskirties žemių. Ir kada ponai iš JAV FRS supratę, kad JAV greitai nebus ko valgyti puolėsi pirkti žemes Sudane, pasirodė, kad Kinija juos aplenkė. Bet šie vyrukai trauktis neįpratę. Jei labai reikia, tai galima ir tai, kas negalima. Kodėl neorganizavus religinio pilietinio karo? Sudane buvo įvykdytas referendumas, kurio metu buvo nuspręsta apie dviejų Sudanų sukūrimą: krikščioniškojo ir musulmoniško. Visi ankstesni Kinijos susitarimai su ankstesne Sudano vyriausybe iškart tapo juridiškai negaliojantys. Šiandien jau JAV vyriausybė grasina karu Sudano valdžiai už tai, kad ji nenori pripažinti Pietinio Sudano «nepriklausomybės».

  Greitai nei iš šio, nei iš to įsiliepsnojo visa Šiaurės Afrika ir Artimieji Rytai : Tunisas, Libija, Egiptas, Sirija, Jemenas, Bachreinas, Marokas… Visi staiga vienu metu nusprendė gyventi naujai – demokratiškai. O kad praregėjusi liaudis nesusigalvotų išsivaikščioti po namus, praktiškai visur atsirado «nežinomi» snaiperiai. Jie šaudo į demonstrantus, parūpindami «televizijos vaizdų» apie režimų žvėriškumus ir kurstydami masių neapykantą. Kas užkūrė Artimuosius Rytus suprantama.

  O štai kam? Pragmatikai iš Federalinės Rezervų Sistemos šiaip sau nedaro nieko. Būtent šie regionai artimiausiu metu taps palankaus klimato rajonais, būtent čia prie daug saulės prisidės daug vandens dėl neišvengiamo po Golfo srovės „performatavimo" klimato drėgnėjimo. Žemė Sacharoje taps aukso kainos. Bet užsisėdėję vietiniai vadai nenori pardavinėti savo žemių už supuvusius amerikiečių popierėlius. Todėl vadus reikia keisti naujais, paklusniais – savais. Kol kas ši strategija buksuoja: nepasiduoda Kaddafis, laikosi Jemenas ir Sirija, net Egipte valdžią paėmė ne amerikiečių marionetės, o armija, kuri turi savus interesus, nesutampančius su JAV. Be šito svarbiausio kruopščiai slepiamo tikslo – užgrobti žemes, yra ir kiti. JAV naudinga susilpninti ir įsiūbuoti stiprėjančią Europą, ypač vis labiau besispardančią Vokietiją. Tam į Europą nukreipiamos jų pačių organizuotų bėglių minios. Europa jau pradeda kalbėti apie vidinių sienų uždarymą. Naudinga susilpninti €urą, pratęsiant privataus fanto pavadinto „doleriu" agoniją. Naudinga išbandyti naujas ginklų sistemas užmušinėjant moteris ir vaikus Libijoje. Kur nepažvelgsi – visur gerai!

   

  Pagalba iš rytų

  Kremlius irgi ruošiasi gelbėti būsimus „sušalėlius". Jau projektuojamos gamyklos gaminsiančios suskystintas gamtines dujas (SGD(СПГ) Jamaloje 5 mln. tonų galingumo (ekvivalentas 7,3 mlrd. kub. metrų gamtinių dujų). Dalis šių dujų bus tiekiama JAV, o dalis – į Europą. Statoma SGD(СПГ) gamykla Murmansko srityje (gyv. Teriberka(Териберка)) 15 mln. tonų galingumo. Tiekimas vyks į Europą. Atgaivintas sprendimas statyti Baltijsko gamyklą gaminsiančią SGD Leningrado srityje, galingumas – 3,5 mln. tonų SGD. Tiekimas – į Europą. Visi šie dujotiekiai ir gamyklos turi būti pilnai pabaigti ir pradėti veikti ne vėliau 2015 metų.

  Be to, Baltijsko gamykloje Sankt-Peterburge pradėta statyti pirmoji pasaulyje 70 megavatų galingumo Plaukiojanti atominė elektrinė (PATES). Planuojama skubi dar tokių pačių septynių elektrinių statyba. Norėtųsi tikėti, kad jos šildys Murmanską ar Peveką, o ne plauks atiduoti „internacionalinės skolos" kur nors į Mančesterį ar Marselį.

   

  Europos energija

  Europa karštligiškai energetiškai ginkluojasi. Spjovę į „žaliųjų" priekaištus pradėjo statyti atomines elektrines Suomijoje (Naujas blokas AE «Loviiza» galingumas nuo 1 iki 1,8 gigavato). Planuojama vystyti atominę energetiką Švedijoje, Bulgarijoje, Vokietijoje…Paspaudė ir į alternatyvios energetikos pusę. Lyderis Vokietija. Jau dabar atsinaujinančių energijos išteklių dalis Vokietijoje siekia 10%, o 2020 m. bus 20%. Vokietijoje veikia daugiau 17 tūkstančių vėjo generatorių. 2010 m. balandžio 27 d. pradėjo veikti pirmas ofšorinis energetinis vėjo parkas «Alfa ventus». Planuojama sukonstruoti dar 25 tokius vėjo parkus: 22 – Šiaurės jūroje, 3 – Baltijos jūroje. Didžioji Britanija planuoja greitu laiku pastatyti keletą ofšorinių vėjo parkų 32 gigavatų suminio galingumo (galingumo ekvivalentas 30–40 AE). Prancūzija apskritai bando išgauti elektros energiją panaudojant oro srautus išilgai autostradų. Jau pradėtas eksperimentas su bandomąja „elektrine stotimi" autostradoje A6, kuri jungia Paryžių ir Lioną. €vrosojūzas planuoja pastatyti Sacharoje stambiausią pasaulyje saulės elektrinių sistemą kainuosiančią 400 mlrd. €urų, taip vadinamą Saulės miestą.

   

  Maskvos atidavimas

  Rusija pagal klimatą išlošia nuo Golfo srovės krypties kaitos ir sustojimo. Paanalizuokime. 1995 m. iš 63 mln. ha žemės Rusija išaugino 63,4 mln. tonų grūdų, tai yra derlingumas buvo 10,1 cnt/ha. Ir tai tada, kai Rusijos valdžia sužlugdė chemizaciją, drėkinimą – praktiškai viską kas buvo pasiekta iki tol. Pasėlių plotai grūdinėms kultūroms sumažėjo iki 47 mln. hektarų. Bet nežiūrint į tai Rusija 2008 m. gavo – 108,2 mln. tonų grūdų, o 2009 m. – 97,1. Derlingumas buvo atitinkamai 23,0 ir 20,6 cnt/ha. Suprantama, palikti Rusiją be dėmesio amerikiečiai negalėjo. Ar tik ne dėl jų Rusijos valdžia leidžia «Rusijos Federacijos Vyriausybės potvarkis nuo 2010 m. spalio 25 d. №1874-р »? Dėl «švento» tikslo «sukurti sąlygas pritraukiant investicijas, stimuliuojant fondų rinkos vystymą, o taip pat technologinio ekonomikos vystymo ir modernizacijos» jame patvirtinamas juridinių asmenų «sąrašas» organizuojant Rusijos Federacijos vardu privatizuojamo federalinio turto pardavimą ir (arba) vykdant pardavėjo funkcijas». Kompanijų sąrašas įspūdingas:

  1. Uždara akcinė bendrovė «Банк Кредит Свисс (Maskva)».

  2. Uždara akcinė bendrovė «ВТБ Капитал».

  3. Ribotos atsakomybės bendrovė «Дойче Банк».

  4. Ribotos atsakomybės bendrovė «Investicinė kompanija Внешэкономбанка (ВЭБ Капитал)».

  5. Ribotos atsakomybės bendrovė Komercinis bankas «Дж. П. Морган Банк Интернэшнл».

  6. Ribotos atsakomybės bendrovė «Меррилл Линч Секьюритиз».

  7. Ribotos atsakomybės bendrovė «Морган Стэнли Банк».

  8. Ribotos atsakomybės bendrovė «Ренессанс Брокер».

  9. Ribotos atsakomybės bendrovė «Российский аукционный дом».

  10. Privačios kompanijos su neribota atsakomybe filialas «GOLDMAN SAKS (RUSIJA)».

   

  Šis sąrašas buvo publikuotas tik po 5 mėnesių – 2011 kovo 18 d. «Rusijos laikraštyje(Российской газете)». Rusijos turto pardavėjais „ilgai prašant" ir „laiduojant" paskirti 6 Vakarų bankai ir kompanijos, įskaitant pastovų JAV FRS narį ir jos įkūrėją «GOLDMAN SAKS». Netgi JAV šis bankas laikomas visų paskutinių šešių krizių kaltininku ir dažnai taiko jam epitetą «banditiškas».

  Ratas užsidarė. Rusijos ministrų kabinetas be nereikalingo triukšmo, tyliai, siūlo ponams iš FRS ir CO supirkti Rusijos nuosavybės likučius. 2010 m. gruodžio 20 d. RF vyriausybė, kuri taip patinka D. Medvedevui, pridėjo dar 13 federalinio turto pardavėjų RF vardu. Algoritmas toks pats. Iš 13 pardavėjų – 8 užsienio bankai, įskaitant «Barclay Capital», «UBS Bank» ir t.t.

  To kas parduodama sąrašą nesunkiai galima rasti vyriausybės privatizacijos plane 10 stambių kompanijų 2011-2013 metais. Čia ir «Совкомфлот», ir ОАО «РЖД», ir dalis Сбербанка, ir daug kitų. Iš 10 kompanijų tik viena parduodama pilnai – visos 100 procentų akcijų. Nesunku atspėti kuri: «Jungtinė grūdų kompanija (Объединенная зерновая компания)». Taip, kad jau nuo 2012 m. sausio 1 d. Rusijos grūdų judėjimą valdys „GOLDMAN SAKS"

   

  Iš paskutinių pranešimų

  Savaitės pradžioje itališka gamtos apsaugos organizacija Legambiente paskelbė ataskaitą, kurioje tvirtinama, kad pagrindine masinės žmonių migracijos priežastimi yra klimato pakitimai. Pagal Vyriausio SNO komisaro bėglių klausimu prognozes, iki 2050 m. tokių persikėlėlių skaičius gali pasiekti 200-250 milijonų. Apie tai rašo Romos laikraštis La Repubblica.

  Kaip tvirtina ataskaitos autoriai, «klimato pakitimų pasekmės tampa vis labiau rimtesnėmis – įtampa Viduržemio jūros baseine gali paaštrėti». Jeigu dar prieš keletą metu, pagrindine masinių persikėlimų priežastimi buvo karai, tai šiandien pagrindine bėgimo priežastimi tampa staigūs klimato pakitimai. Tyrėjų duomenimis, tai jau atvedė iki to, kad 2010 m. tokių žmonių skaičius pasiekė 40 mln.

  Anot žinomo ekologo V. Kallcolajo, «migracija visada buvo žmonių gyvybinės veiklos atsinaujinimo motoru. Bet šiandien klimato pakitimai rizikuoja suteikti šiems procesams keliantį nerimą greitį». Tačiau perskaičius itališkosios organizacijos medžiagą neapleidžia jausmas, kad tyrėjai žino daugiau, nei pasakoja. Ir visai neatsitiktinai ataskaitos autoriai kviečia atsižvelgti ir žengti būtinus žingsnius «tuojau pat juridiškai pripažįstant ekologinius bėglius tarptautiniu lygmeniu».

  В.П. ПОЛЕВАНОВ, geologinių-minerologinių mokslų daktaras, akademikas РАЕН. Puslapio adresas: http://www.argumenti.ru/toptheme/n290/108368 ©2006-2010 Аргументы.ру (www.argumenti.ru)  KOMENTARAS


  Papildant reikėtų pridurti, kad aprašytą scenarijų „pasauliniai užkulisiai" planavo įgyvendinti daugiau nei prieš 10 metų. Jie jau vėluoja, veikia laiko įstatymas, internetas žadina miegančius.  FRS, kurią minėjo straipsnio autorius –  tai viso labo vienas iš globalizacijos instrumentu. Priminsime, 2002 m. pasaulinėje konferencijoje Johanesburge (PAR), taip vadinama trečia jėga pareikalavo perduoti jos valdymui visą besivystančių šalių infrastruktūrą. Tai aprašyta čia ir čia (rusiškai). Tąkart besivystančių šalių (prie kurių taip pat buvo priskirta ir Rusija) vadovai, tokiam sandoriui nesiryžo, dėl to „globalizatoriai" buvo priversti eiti kitu keliu – per jazminines revoliucijas šiaurės Afrikoje.

  Studijuojantiems Visuomenės Saugumo Koncepciją (VSK) turėtų būti akivaizdu, jog „globalizatoriai" į „Naują pasaulinę tvarką" nieko jėga netempia. Jie viso labo sukuria tokias sąlygas, kad žmonija pati užsinorėtų ir paprašytų naujos tvarkos. O ką tai reiškia? O gi tai, kad paskutinis žodis, dėl to KAIP gyvensime toliau, pagal kokią koncepciją, priklauso mums, tautoms. Bet tam, kad nebūti „avinais", kiekvienam reikia bent turėti suvokimą apie bendrų dalykų eigą, pastoviai šviestis, kelti savo [vykstančių pasaulyje procesų] supratimo matą. Tam labai padeda VSK nagrinėjimas.


  VSK šalininkai per prieinamus informacinius resursus stengiasi, kad socialiai reikšminga informacija pasiektų paprastus žmones.

  kpe.ru

  Kategorija: VSK | Tegai: Gulfstream, Golfo srove, klimatas, Gulf Stream, klimato atšilimas, analitika, prognozės, globalizacija, ledynmetis, klimato atsilimas
  Peržiūrėjo: 9345 | Atsisiuntė: 0 | Reitingas: 4.9/7


  PANAŠŪS ĮRAŠAI:
  Paieška
  Strategija...
  Būtina žinoti!
  Antikoraninė biblijinio projekto vadeivų strategija

  KOB.LT RSS

  Versijos.lt RSS
  ŠARVAI
  zinoktiesa.wordpress.com
  Visuomenės Saugumo Koncepcija
  www.versijos.com
  http://bukimevieningi.lt
  Žinok Tiesą! TESA.TK Maisto priedų žinynas Знай ПРАВДУ! КОБ медиа файлы
  Познавательное ТВ Blaivybė - sveikata. Atsisakykite alkoholio, tabako ir kitų priklausomybių..

  Verta žinoti
 • KOB.LT
 • The Concept of Public Safety
 • LDiena.lt
 • VERSIJOS.lt
 • sarmatas.lt
 • Bukime Vieningi
 • Lietuviais.lt
 • Koment.lt
 • valstybe.wordpress.com
 • docentas.wordpress.com
 • Johnsono ne'Blog'as
 • BudrusPilietis.lt
 • Blaivus
 • Mobilusis vėžys

 • Banner rotator


  Šis tas įdomaus
 • MatricaLietuvoje
 • Laurynas Ragelskis
 • dokumentika.org
 • Douktris blog
 • Egzistento blog'as
 • atoveiksmis.lt
 • Klagemauer.TV
 • Pirmyn į praeiti
 • Bugakovo Blog'as
 • zeitgeist.lt
 • homosanitus.lt
 • Sveikatos šaltinis
 • Chemtrailai
  Chemikalai Lietuvos padangėje

  TIESAVIZORIUS
  tiesa.tk
 • Animacija vaikams
  Senoji animacija
 • pasakos.lt
 • PLAKATAI
  Valdžia egzistuoja tol, kol tu palaikai ją
  Rąstas
  rastas