Tai, kad sėdinti Kijeve „valdžia“, „atėjusi“ per kruviną perversmą ir įžiebusi pilietinį karą, veikia savo šeimininkų interesams ir ambicijoms patenkinti, jau nekelia jokių abejonių. Tik labiausiai užsispyrę „patriotai“ dėl visko kaltina Putiną, neva vienintelį kaltą dėl visų ukrainiečių nelaimių. Lengviausia apkaltinti kažką kitą, nei pripažinti savo klaidas.
Po TSRS nugriovimo, per porą dešimtmečių Ukraina iššvaistė visą sukauptą ekonominį potencialą. Be to, ilgą laiką Ukraina laikėsi dėka Rusijos rinkos. Atsižvelgiant į dabartinę politinę situaciją, Rusijai nebėra prasmės toliau palaikyti Kijevą.
Revoliucija, pilietinis karas privertė Kijevą imti skolas, kurių jis niekada negalės grąžinti. Vakarų kreditoriai puikiai tą supranta, bet šiaip sau niekas pinigų duoti nesiruošė. Atsiskaitymas su kreditoriais bus Ukrainos nacionalinių (žemės ūkio) interesų sąskaita.
Štai ji — tikroji europietiška „peremoha“!
___________
Korporacija „Maistas“ surijo valdžią.
Straipsnio tezės (visas straipsnis rusų kalba čia):
Pasaulinio banko ir TVF pagalba, suteikiama naujai Ukrainos „valdžiai“, pasirodo glaudžiai susijusi su transnacionalinių pramoninių gigantų interesais šiame regione, tarp kurių, «Globalresearch» žurnalisto duomenimis, Monsanto, Dow, Bayer ir kt. stambios kompanijos.
2016 m. sausio 1d. bus nutrauktas draudimas parduoti žemes, žmonės nuskurdinti, žemės kaina mažiausia Europoje, ir Monsanto, per netikras įmones galės supirkti žemes. JAV-ose jie jau diktuoja sąlygas ūkininkams. Žemė užstatyta bankams. Kol ūkininkai vykdo „Monsanto“ reikalavimus, bankai neatima žemės. Jie net neslepia savo ambicijų monopolizuoti pasaulinę maisto rinką, netgi didžiuojasi tuo.
2014 kovo m. „Monsanto“ pakvietė 8 kompanijas iš Ukrainos atvykti į Pasaulinį Monsanto klientų samitą.
2013 m. „Monsanto“ planavo investuoti $140 mln. kukurūzų sėklų gamyklos statybai, tačiau leidimo negavo.
Tuomet paleido socialinių investicijų programą „Ukraina — ateities aruodas!“, laimėjo 7 projektai.
Nepavyko prastumti savo interesų ir 2013 m. gale, kai TVF buvo pasiruošęs suteikti 17 mlrd.$ kreditą, tačiau Janukovičius nepasirašė asociacijos sutarties, kuriame 404-as straipsnis liečia žemės ūkį, o taip pat nurodo plėsti bendradarbiavimą biotechnologijų sferoje. Sutikit, keistokas punktas, turint omeny, kad kai kuriose ES šalyse, o ypač Vokietijoje, tos biotechnologijos kelia didelių klausimų.
Nepaisant to, 2008 m. korporacijos pelnas sudarė 2,5 mlrd.$.
2011 m. rugpjūti WikiLeaks atskleidė kaip JAV valst. departamentas padeda „Monsanto“ visame pasaulyje. Galime tik spėlioti kokį ryšį turi Monsanto su Porošenkos šeima, bet dabartinio Ukrainos prezidento tėvas gavo Ukrainos didvyrio laipsnį, nuo tuometinio prezidento Juščenkos, būtent už nuopelnus ž.ū. sektoriuje. Ar padėjo Porošenkai užimti valdžią „Monsanto“, ar nepadėjo, tačiau asociacijos sutartis pasirašyta su 404 straipsniu. Leidimas auginti GMO praktiškai kišenėje.
Priimtas šalyje 2015 m. biudžetas sukels staigų gyventojų pajamų mažėjimą. Net pati valdžia nežada jokio situacijos pagerėjimo iki 2017 m. mažiausiai. Patriotiška valdžia pratęstų moratoriumą žemės pardavimui, kol piliečiai patys galėtų ją pirkti rinkos kainomis. Tačiau internacionalinė „valdžia“, niekaip nesusieta su „Monsanto“, panašu, kad atvirkščiai planuoja kuo skubiau paleisti žemės rinką.
Nors įstatymo straipsnis dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams dar galioja, tačiau nėra jokių garantijų, kad jo nepripažins antidemokratišku, pažeidžiančiu gerbiamų ponų teises. Jeigu korporacija „Monsanto“ išties prisidėjo prie įvykių Ukrainoje, tuomet pakoreguoti įstatymą jiems nesukels sunkumų.
Išleidus mažą dalį savo daugiamilijardinio pelno šalies ž.ū. resursams, korporacija gaus papildomus resursus Europos maisto rinkai monopolizuoti.
Ukraina per pastaruosius metus padidino grūdų eksportą 77%, ir šiuo metu yra trečia šalis grūdų eksportuotoja Pasaulyje.
Egzistuoja reali grėsmė, kad po keliolikos metų intensyvaus išnaudojimo Ukrainos derlingos žemės pavirs nunuodytomis dykynėmis.
_____________________
Siūlome pažiūreti:
šaltiniai: 1, 2, 3
|