Pr, 16.05.2022, 05:16
| RSS
Skyriaus kategorijos
VSK [46]
Sveikata [19]
Gyvenimas [55]
Mokslas, isTorija [29]
Meniu
Apklausa
Pagal kurią koncepciją gyventi?
Viso atsakymų: 228
Prasmingos mintys
Pravdozor LT
Pravdozor LT
 • plačiau • Draugaukime :)
  Žinok Tiesą Facebook'e

  Žinok Tiesą

  Susikurk savo ženkliuką
  Mes facebook'e
  Sistema Orphus
  Sistema Orphus
  Citatos
  „Daugelis dalykų mums nesuprantami ne dėl to, kad mūsų supratimas silpnas, bet dėl to, kad tie dalykai neįeina į mūsų supratimų ratą”

  „Kiekvienas pagal savo bendrųjų dalykų suvokimo matą dirba sau, o pagal nesuvokimo matą dirba tam, kas žino ir suvokia daugiau“

  "Geriausias vergas - tai tas, kuris galvoja, kad yra laisvas, nesuprasdamas, kad ta jo „laisvė“ tėra laisvės iliuzija. Toks vergas už viską labiausiai pasaulyje myli savo grandines ir nė už ką nenori jų atsisakyti."

  "Iš pradžių tavęs nepastebi, vėliau juokiasi iš tavęs, o vėliau tu laimi" (Mahatma Gandi)

  "Tik kvailiai ir numirėliai niekada nekeičia savo nuomonės" (Dž.R.Lovelis)

  Ateitis priklauso nuo pačių žmonių, t.y. nuo mūsų. "Jei nepakeisime judėjimo krypties, žadame atsidurti ten, link kur judame" - Rytų išmintis.

  Išgelbėti pasauliui užtenka, kad kiekvienas, nors ir visiškai mažas, išdrįstų pradėti. (B. Ferrero)

  "Ir smulkus lietus, jeigu eina ilgai, sukelia potvynį"

  "Ieškokite Tiesos, bet negarbinkite tų, kurie Ją atskleidžia" (Buda)

  "Mes išmokome skraidyti danguje, kaip paukščiai. Mes išmokome plaukioti vandenyje, kaip žuvys. Mums teliko išmokti gyventi žemėje Žmoniškai." (Džordžas Bernardas Šo)  Mūsų baneriai
  Žinok tiesą!
  Veidrodžiai
  zinoktiesa.tk
  pravdu.tk
  Statistika
  Pagrindinis » Failai » TEKSTAS » Mokslas, isTorija

  Kas gi iš tikrųjų įvyko 1991 metų sausio 13 naktį prie TV bokšto
  14.01.2011, 10:24
  Algirdo Paleckio, SLF pirmininko, kalba spaudos konferencijoje Vilniuje, 2011. 01. 12 d.

  Pirmiausia iš karto atsakau į klausimą - koks buvo Socialistinio Liaudies Fronto tikslas pradedant atvirą diskusiją apie sausio 13-osios įvykius? Tikslas buvo ir yra vienas – praskleisti nutylėjimų uždangą, kuri iki šiol gaubia šiuos įvykius. Iškelti klausimus, kurių 20 metų beveik niekas nekėlė. Pradėti ir padėti išsiaiškinti visą tiesą, kokia nemaloni ji kai kam bebūtų.

  Susidūrėme su tokia situacija – absoliuti dauguma Lietuvos žmonių nežino, kas gi realiai vyko sausio 13-osios naktį. Nežino, nes 20 metų jiems apie tai nekalbėta. Todėl daug kam tai tampa netikėta informacija, prie kurios jiems dar reikės priprasti. Mažai kas skaitė V. Petkevičiaus knygas, dar mažiau kas skaitė A. Butkevičiaus interviu, na o pačią sausio 13-osios bylą ir jos nuosprendį skaitė iš viso vienetai, kaip ir J. Kuolelio knygoje pateiktus dokumentus.

  Sausio 13-osios įvykiai yra tragiška data Lietuvos istorijoje todėl, kad jų metų krito nekaltos, neginkluotos aukos, kurių galėjo nebūti, žuvo nekalti mūsų žmonės, daugelis labai jauni. Patriotai. Mes visi gedime šių aukų, visi užjaučiame jų artimuosius. Mes SLF žavimės žmonėmis-idealistais, kurie vardan idėjos, vardan Lietuvos buvo pasiruošę pasiaukoti. Tuo metu Lietuvoje buvo pakilimas, žmonės norėjo kitokios Lietuvos ir jie už ją kovojo. Deja, vėliau daug kam teko skaudžiai nusivilti.

  Ta audringa reakcija, kuria pasitiko mūsų poziciją tam tikros jėgos, tik dar kartą liudija, kad tema yra aktuali. Ji priminė, kad vis dar nėra nustatyti ir nubausti visi tikrieji kaltininkai - provokatoriai. Tikri patriotai ir mylintieji Lietuvą yra ne tie, kurie daužosi kumščiais į krūtinę, kaip jie ją myli. Tai pseudo-patriotai. Tikrieji patriotai yra tie, kurie stengiasi išsiaiškinti visą tiesą ir nebijo kelti nepatogius klausimus.

  Didelis neginkluotų aukų skaičius, lyginant su įvykiais Latvijoje ir Estijoje, pasibaigusiais Latvijoje 5 aukomis, o Estijoje nė viena, verčia klausti – kodėl aukų buvo tiek daug, ar galėjome jų išvengti, ar nebuvo kurstomas ir provokuojamas kraujo praliejimas, kas buvo tie provokatoriai?

  Mūsų partijos, kuri kruopščiai analizuoja tuos įvykius, atsakymas yra toks – visų šių aukų buvo galima ir buvo privaloma išvengti. Kas domisi, tas turi žinoti, kad tuo metu, 1991 metų pradžioje, TSRS jau gyvavo paskutinius savo mėnesius, jos žlugimas jau buvo nulemtas, joje kunkuliavo išcentrinės jėgos. Todėl, tarkime, Estija išėjo iš TSRS be aukų, nes viską gerai apskaičiavo.

  O Lietuvoje kai kurie šachmatininkai skaičiavo kitaip, arba, kaip vėliau gyrėsi kitas veikėjas A. Butkevičius, žaidė kitą žaidimą. A.Butkevičiaus interviu laikraščiui „Obzor", 2000-05- 12-18 dienų, Nr.199 (174) į žurnalistės klausimą „Natūralu, Sausio įvykių aukas Jūs planavote?", A. Butkevičius atsakė „Taip..., aš tiesiog žaidžiau, aiškiai žinodamas kas įvyks".
  Į žurnalistės klausimą „Jūs neužsigaukite, bet Jūs buvote savotiškas psichologinis provokatorius. Jūs tiesiog išprovokavote.", A.Butkevičius atsakė „O kaipgi? Taip. Taip, aš iš anksto siekiau to, galvodamas, kokie bus veiksmai. Žinodamas, kaip atrodys žaidimas. Taip ir vyko žaidimas."

  Taigi A.Butkevičius pats prisipažino.

  Pagaliau, yra Romualdo Ozolo, tuometiniu Ministrų Tarybos pirmininko pavaduotojo liudijimas neseniai išleistoje dienoraščių knygoje „Aušros raudoniai". 171-ame puslapyje Ozolas rašo: „Landsbergio cinizmas be ribų. Nors būtų palaukęs (prieš apdovanodamas žuvusius), kol išaiškės aukų skaičius, kol bus ištirta kaip tai atsitiko ir įvyko. Kas buvo tie bailiai, klastūnai, nepasakę, ko žmonės kviečiami. Tada jie būtų mirę laisva valia. Dabar – apgauti." Ir 199 puslapyje: „Žinota ir apie planuojamus nakties įvykius. Tad ir žmonės pašaukti tyčia. Organizatoriai puikiai žinojo, kad amerikonus vienas argumentas teveikia – nekariaujančiųjų užmušimas. Štai ir buvo mesti po tankais beginkliai žmonės."

  Kas žinojo apie tokius įvykius iš anksto? Kas juos pašaukė tyčia? Galbūt Ozolas galėtų papasakoti tai sausio 13-osios tyrėjams?

  A. Butkevičius kitame savo interviu prisipažino, kad jie planavo padegti spaudos rūmus. Dėl „informacinio farso", kaip jis sakė. O juk ten dirbo nieko apie tai nežinoję žmonės. Tai kodėl tai nėra tiriama, juk tai aiški provokacija? Žmonės būtų sudegę gyvi, kaip bokštuose dvyniuose rugsėjo 11 d. Niujorke 2001 metais.

  Beje, Amerikoje niekas nedraudžia nagrinėti daug kam tikėtiną versija, kad pačios JAV tarnybos surengė šią provokaciją rugsėjo 11 – nes nuo to laimėjo tik JAV karinis biudžetas, įsiplieskė karai Afganistane ir Irake.

  Čia tas pats provokacinis braižas, atneštas liūdnai pagarsėjusio JAV piliečio Eivos, kuris pats rengė afganų modžachedus provokaciniams išpuoliams Afganistane, o 1991 metų sausį buvo Butkevičiaus konsultantas. Kodėl apie tai mažai kas nori kalbėti?

  Yra liudininkai, kurie matė nuo stogo šaudančius trasuojančiomis kulkomis, t. y. tokiomis, kurių trajektoriją tu gali matyti, ir jie matė, kaip būtent nuo tų trasuojančių kulkų žmonės susmukdavo ant žemės...

  Kaip galėjo atsitikti, kad kažkas šaudė iš viršaus? Kas davė įsakymą? Kodėl tai nebuvo ištirta?

  Daug liudininkų matė žmones, kurie slapstėsi tuomet ant stogų ir šaudė žemyn, nuo stogų, pro langus. Kas buvo tie žmonės? Kodėl tai nebuvo ištirta tada? Kodėl tai netiriama dabar?

  Savo analizėje rėmiausi 2003 metais išleistoje Vytauto Petkevičiaus, rašytojo ir 1992-1996 metais ėjusio Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pareigas, knygoje „Durnių laivas" parašytais žodžiais „Ant Landsbergio ir A.Butkevičiaus sąžinės guli Sausio 13-osios aukos, nes vienam sumanius, o kitam įsakius, kelios dešimtys pasieniečių buvo perrengti ir įleisti į televizijos bokštą. Tai jie šaudė į minią iš viršaus."

  Po šių buvusio Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto žodžių – mirtina tyla iš Landsbergio ir Butkevičiaus pusės... Iš prokuratūros pusės... Man kyla klausimas – kodėl?...

  Šita garsioji Petkevičiaus knyga pasirodė 2003 metais, t. y. jau po sausio 13-osios teismo bylos išnagrinėjimo 1999 metais. V. Petkevičius apvažiavo su ja daugybę Lietuvos rajonų, kur žmonės ją graibstė kaip gryno oro gurkšnį. Knyga liko neuždrausta, ji gal dar iki šiol guli keliuose knygynuose, bibliotekose - tai tikrai. Tai kodėl jos neuždraudžia?

  Eikime toliau. Kaip galima paaiškinti tai, kad dalies žuvusiųjų kūnuose rastos mažojo kalibro, medžioklinės kulkos? (sausio 13-osios teismo nuosprendžio 122-as puslapis).

  Kaip suprasti, kad šūvių į kelias aukas trajektorija ėjo iš viršaus žemyn 40-60 laipsnių kampų, t. y. kaip tik nuo stogų? (teismo nuosprendžio 110-as puslapis).

  Puslapyje 117 rašoma: „Atlikus kriminalistinę ekspertizę nustatyta, kad pateikta tyrimui kulkos šerdis, išimta iš vieno iš žuvusiųjų skrodimo metu, yra 7,62 mm kalibro, 1908 metų pavyzdžio šovinio, skirto 1891/1930 metų pavyzdžio Mosino šautuvams, karabinams ir kulkosvaidžiams".

  Kas galėjo būti apginkluotas tokiu prieštvaniniu šautuvu?.

  Minėto nuosprendžio 122 puslapyje rašoma: „Nukentėjusiojo A.Ramanavičiaus sužalojimai – šautiniai, padaryti dviem mažojo kalibro skersmens sviediniais, kuriais galėjo būti ir mažojo kalibro kulkos, iššautos viena kryptimi, labai greitai viena po kitos."

  Eikime toliau. Bylose yra liudininkų parodymai, kad šaudė iš miškelio. Šaudė ne iš ten, kur bėgo kareiviai, o nuo Architektų gatvės namo nr. 182 stogo. Iš už krūmų iš automato. Pro langus.
  Juk nebuvo sunku nustatyti, kas ten gyveno?

  Kodėl tai nebuvo ištirta tada? Kodėl tai netiriama dabar?

  Kodėl neištirtas vienas mirties atvejis prie bokšto, kai žuvusįjį partrenkė lengvasis automobilis?

  Kas tai buvo per automobilis? Kieno jis buvo? Klausimas po klausimo.

  Kaip paaiškinti gausius liudijimus, kad minioje buvo kurstytojai, kurie ragino žmones arčiau eiti prie tankų, arčiau eiti prie pat tarybinių karių, į kuriuos pylėsi šūviai iš viršaus? „Jūs eikite ten, eikite prie tankų." Daugelis ėjo, o kitiems kilo klausimas – kas čia vyksta?...

  Kodėl šitie liudijimai nebuvo tiriami?

  Prie televizijos ir radijo komiteto vienas žmogus žuvo, kaip rašoma teismo nuosprendžio 189 puslapyje, nuo sprogstamojo užtaiso. Kodėl tai neištirta iki galo?

  Todėl aš klausiu, kaip ir R. Ozolas, kodėl konkretūs kaltininkai nebuvo identifikuoti, skubiai palaidojant žuvusiuosius, neatliekant tinkamų balistinių ir trasologinių tyrimų, nuslėpus nuo visuomenės minėtus faktus?

  Smerkiame Gorbačiovą, pasiuntusį tankus prieš žmones.
  Bet kas buvo tie provokatoriai, kurie žaidė žmonių likimais ir gyvybėmis, kurstė, dengėsi gyvais žmonėmis, neįspėjo apie visą pavojų?

  Taip pat noriu pacituoti Algirdo Plūkio knygoje nurodytą A.Butkevičiaus interviu laikraščiui „Obzor", 2000 metais, Nr.15 (170): žurnalistė klausia „Sausio įvykiu aukas Jūs planavote?", atsakymas „Taip."; žurnalistės klausimas „Tai yra Jūs sąmoningai ryžotės šioms aukoms?", atsakymas A.Butkevičiaus „Taip."; žurnalistės klausimas „Ir Jūs nejautėte sąžinės graužaties, na... dėl to, kad Jūs žmones iš esmės žiūrint pakišote?", A.Butkevičiaus atsakymas „Jaučiau. ... Aš tiesiog žaidžiau aiškiai suvokdamas, kas įvyks, bet aš noriu pasakyt palyginus su tuo, kas vyko kitose Sąjungos vietose, tai buvo labai mažos aukos. .... Aš galiu pasakyti ir kitką, šitos aukos sudavė tokį stiprų smūgį dviem pagrindiniam tarybų valdžios stulpam – armijai ir KGB – įvyko jų kompromitacija. Aš pasakysiu tiesiai – taip aš planavau šitą."

  Be komentarų.

  Sausio 13-sios bylos 298-ame tome, puslapiuose 64-67 yra pateiktas tuometinio VSD pirmininko M. Laurinkaus dokumentas, kurį jis 1991 vasarį perdavė premjerui Vagnoriui. Tai VSD įrašytas tarybinių kariškių pokalbis racija. Konkretūs kareiviai tarpusavyje kalbasi, kad į juos šaudo iš namų, iš gatvių, nuo stogų, ir jie tariasi, kaip reaguoti. Kodėl tai neištirta, kodėl tai nuleista negirdomis?

  Tuo tarpu Lietuvos Gynybos taryba, kaip teigia A. Butkevičius, pasisakė tik už taikią gynybą - ginklu įsakyta ginti tik parlamentą ir vyriausybę, jeigu šie objektai bus šturmuojami. Tad kas sulaužė šį įsakymą?...

  Bylose yra dokumentai apie tai, kad tarybiniai kariai tą naktį konfiskavo iš žmonių 5 Kalašnikovo automatus, pistoletus PM, sprogstamuosius užtaisus. Kodėl tai nebuvo ištirta iki galo?

  Ir pagaliau - kodėl nebuvo nuodugniai tiriamos kiekvienos atskiros mirties aplinkybės – kas konkrečiai nužudė, kokiu būdu, kada tiksliai?

  Visi šie neatsakyti klausimai kabo it Damoklo kardas virš mūsų visuomenės. Visi jie aptarinėjami virtuvėse, interneto portalų komentaruose. Žmonės nori žinoti tiesą. Jie jos verti.

  Tad kviečiu į SLF partijos būstinę Kaštonų g. 4 visus tuos, kurie turi ką paliudyti.

  Galima į juos nekreipti dėmesio. Apsimesti, kaip brežnevinės stagnacijos laikais, kad problemų nėra. Žinome, kaip nešlovingai baigėsi ta stagnacija.

  SLF - už Lietuvą, už jos valstybingumą, bet prieš melą ir apgaulę, ant kurio iš dalies pastatytas mūsų valstybės rūmas. Toks rūmas negali būti tvirtas. Ir mes tai matome šiandien.

  Visi gedime sausio 13-osios aukų. Nekaltų žmonių kraujas, nesvarbu kieno pralietas, visada yra tragedija. Bet tiesą kalbėti reikia, kokia nemaloni ji bebūtų.

  Tarybiniai kareiviai šaudė, ir tai buvo baisus Gorbačiovo  (taipogi vakarų statytinis - red.adm) nusikaltimas. Bet, kaip dabar aiškėja, ir saviškiai šaudė į savus.

  Kiekvieno pasirinkimas – užmerkti į tai akis ar ne.
  Daugiau čia: Nežinomi snaiperiai


  Kategorija: Mokslas, isTorija | Tegai: istorija, šmeižtas, melas, klastojimas, nepriklausomybė, Sausio 13, TSRS, laisvė, apgaulė, klastotė
  Peržiūrėjo: 5582 | Atsisiuntė: 0 | Reitingas: 5.0/6


  PANAŠŪS ĮRAŠAI:
  Paieška
  Strategija...
  Būtina žinoti!
  Antikoraninė biblijinio projekto vadeivų strategija

  KOB.LT RSS

  Versijos.lt RSS
  ŠARVAI
  zinoktiesa.wordpress.com
  Visuomenės Saugumo Koncepcija
  www.versijos.com
  http://bukimevieningi.lt
  Žinok Tiesą! TESA.TK Maisto priedų žinynas Знай ПРАВДУ! КОБ медиа файлы
  Познавательное ТВ Blaivybė - sveikata. Atsisakykite alkoholio, tabako ir kitų priklausomybių..

  Verta žinoti
 • KOB.LT
 • The Concept of Public Safety
 • LDiena.lt
 • VERSIJOS.lt
 • sarmatas.lt
 • Bukime Vieningi
 • Lietuviais.lt
 • Koment.lt
 • valstybe.wordpress.com
 • docentas.wordpress.com
 • Johnsono ne'Blog'as
 • BudrusPilietis.lt
 • Blaivus
 • Mobilusis vėžys

 • Banner rotator


  Šis tas įdomaus
 • MatricaLietuvoje
 • Laurynas Ragelskis
 • dokumentika.org
 • Douktris blog
 • Egzistento blog'as
 • atoveiksmis.lt
 • Klagemauer.TV
 • Pirmyn į praeiti
 • Bugakovo Blog'as
 • zeitgeist.lt
 • homosanitus.lt
 • Sveikatos šaltinis
 • Chemtrailai
  Chemikalai Lietuvos padangėje

  TIESAVIZORIUS
  tiesa.tk
 • Animacija vaikams
  Senoji animacija
 • pasakos.lt
 • PLAKATAI
  Valdžia egzistuoja tol, kol tu palaikai ją
  Rąstas
  rastas